A képen szobor, művészet, templom, épület látható

Automatikusan generált leírás

Újpesti Egek Királynéja Főplébánia
Gyalogos zarándoklat: Zebegény - Márianosztra

20. jubileumi májusi zarándoklat.
Volt év, hogy 85-en voltunk, volt, hogy csak 22-en.
Bármely plébániáról szabad csatlakozni! Családok, gyerekek, Regnumiak is jöhetnek!

Május 1, szerda
Márianosztra Mária pálos kegyhelye: Fekete Madonna, és Szent József ünnepe egyben, - az első májusi litánia.

Tarts velünk!
Zebegényről a régi úton. Útközben 7 feszület, 7 ima megálló: Pünkösd előtt ima a Szentlélek hét ajándékáért.
9.5 km gyaloglás oda, és ugyanannyi vissza.

A fájós lábúak visszafelé jöhetnek busszal Szobig, onnan vonattal.
Márianosztrán szentmise, májusi litánia, felajánló ima.
Mise után ebéd hozott szendvicsből. A helybeli presszóban fagyi, sör, üdítő lehetőség visszaindulás előtt.

Indulás:
Május 1, szerda
, 7.57, Rákospalota-Újpest vasútállomásról, Váci átszállással. Érkezés Zebegénybe 8.57-kor. (A zónázó vonat 8.08-kor indul a Nyugatiból, de az nem áll meg Újpesten…) A jegyvétel végett legkésőbb 7.45-ig érkezz meg!
Gyaloglás után érkezés 12.50 körül a Márianosztrai Bazilikához, szentmise, litánia.
Fájós lábúaknak 15.30-kor indul busz Szobra, onnan csatlakozó vonat Pest felé.
Gyalogosan 15.15 körül indulás vissza Zebegénybe.
Zebegényből a 18.26-os vonat Pest felé, ez a valószínű, és átszállás nélküli, 19.21-re érkezik Újpestre.

Ki jönne?
Kérek visszajelzést!